Приватний виконавець – колишній представник стягувача. Чи є конфлікт інтересів?

Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» певною мірою заохочує представників адвокатської спільноти спробувати себе у новій професії шляхом звільнення адвокатів від проходження обов’язкового стажування перед складанням кваліфікаційного іспиту приватного виконавця.

Окрім цього, згідно даних Інституту права і післядипломної освіти Міністерства юстиції України половина кандидатів у приватні виконавці є працівниками ДВС, невелика частка заяв на проходження навчання була подана адвокатами та нотаріусами, а усі інші бажаючи здійснювати приватну виконавчу діяльність є громадянами України, яки досягли 25 років, мають вищу юридичну освіту не нижче другого рівня та стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років (тобто не мають якогось спеціального статусу).

Отже, є обґрунтовані підстави припускати, що до майбутніх приватних виконавців будуть звертатися їх колишні клієнти або навіть роботодавці.

Редакція порталу вирішила звернутися з заявою до НАЗК з проханням роз’яснити, чи буде існувати конфлікт інтересів у випадку, якщо приватний виконавець прийме до виконання виконавчий документ свого колишнього клієнта або роботодавця.

Відповідь НАЗК публікуємо нижче. Вважаємо, що вона свідчить про те, що існування конфлікту інтересів не може вважатися «автоматичним» лише за однієї умови, що до виконавця звернувся його колишній клієнт або роботодавець.

 

 


Контактна інформація

Приватний виконавець виконавчого округу міста Київ Авторгов Андрій Миколайович

Адреса офісу

03118, м.Київ, вулиця Кустанайська, будинок 5, квартира 20

Email

pv.avtorgov@gmail.com

Телефон

+30443531339, +380933531339