Заборона виконання рішення суду… рішенням суду

Як відомо, забезпечення позову — це вжиття судом, в провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які покликані гарантувати за його позовом реальне виконання рішення.

Разом з тим, і це ні для кого не є таємницею, що іноді заходи забезпечення позову застосовуються судами абсолютно не з тією з метою, з якою це право їм було надано законодавцем.

Можна спостерігати, як процесуальні кодекси постійно доповнюються нормами про те, у який спосіб забезпечення позову судом НЕ допускається.

На жаль, в процесуальному законодавстві відсутня пряма норма про заборону забезпечення позову шляхом зупинення виконання (заборони виконання) рішення іншого суду, яке набрало законної сили, хоча спроби внесення таких змін були.

Подробнее...

Приватні виконавці: перший практичний досвід

В Україні запрацювала нова інституція приватних виконавців. Є перші результати, визначилися й недоліки системи, які потребують вдосконалення.

Про практичний досвід роботи за кілька місяців інформаційному порталу Банкрутство &Ліквідація розповів приватний виконавець, кандидат юридичних наук Андрій Авторгов.

Бізнес злякався приватних виконавців

У вас уже є реальний досвід приватного виконання судових рішень. Розкажіть, як усе відбувалося?

Відбувалося все у повній відповідності до чинного законодавства, у максимально можливі стислі строки, без скарг стягувачів та боржників. Перша справа була пов’язана з банком. Той, хто має борги і справу з державним виконавцем, знає і про появу приватних. Тож непорозумінь жодних не було. Позиція ж стягувача така – нарешті запрацював інститут приватних виконавців. Маю вже виконані у повному обсязі судові рішення на суму від 100 тисяч до 3,5 млн гривень.

Подробнее...

Дуалізм виконання «валютного» рішення від ВСУ

Верховний Суд України в своїх Постановах неодноразово зазначав, що стягнення боргу в іноземній валюті проводиться за курсом НБУ, встановленим для відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом.

Справедливості заради, зазначу, що є і інша позиція ВСУ, відповідно до якої за наявності хоча б в однієї зі сторін зобов’язання індивідуальної або генеральної ліцензії на використання іноземної валюти суд має право ухвалити рішення про стягнення суми в іноземній валюті (Постанова ВСУ від 10 лютого 2016 року №6-1680цс15), але мова піде дещо не про це.

Яким же чином виконавець має виконувати судове рішення, якщо поряд с сумую боргу у іноземній валюті зазначено і суму що підлягає стягнення у її гривневому еквіваленті, якщо курс гривні до іноземної валюти у порівнянні з тим, який існував на момент ухвалення рішення змінився?

В гірших традиціях вітчизняного судочинства з цього питання існують дві прямо протилежні позиції Верховного Суду України.

Позиція №1 (Правова позиція ВСУ від 12 липня 2017 року в справі № 6-708цс17)

Подробнее...

Про аграрні розписки, виконавчий збір та негайне виконання

З боржників за виконавчими написами що вчинені на аграрних розписках не може бути стягнуто ані виконавчий збір, ані основну винагороду державного виконавця. Проте, чи буде від такої «пільги» користь стягувачу?

Відповідно до частини 2 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» в новій редакції, виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

Разом з тим, згідно пункту 1 частини п’ятої цієї ж статті, виконавчий збір не стягується, зокрема, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню.

Зазначена норма була включена у 2015 році також і до попередньої редакції Закону України «Про виконавче провадження» Законом №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», і «непомітно» «перекочувала» і в його сьогоднішню редакцію.

Подробнее...

Контактна інформація

Приватний виконавець виконавчого округу міста Київ Авторгов Андрій Миколайович

Адреса офісу

03118, м.Київ, вулиця Кустанайська, будинок 5, квартира 20

Email

pv.avtorgov@gmail.com

Телефон

+30443531339, +380933531339