Реформі приватних виконавців бути?!

15 травня розпочався перший кваліфікаційний іспит для осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватних виконавців. Можна підвести перші підсумки цього дійства. З двадцяти п’яти осіб, які були допущені до першого іспиту, з’явилися на іспит дев’ятнадцять кандидатів.

Порядком допуску до професії приватного виконавця, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.10.2016 № 3053/5, передбачене автоматизоване анонімне тестування, яке складається з теоретичної частини, ситуаційних завдань та практичного завдання.

Теоретична частина автоматизованого анонімного тестування складається зі ста тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування з майже двох тисяч тестових питань, оприлюднених Міністерством юстиції України. Кожна правильна відповідь оцінюється Системою тестування в 0,5 бала. Максимально можна отримати 50 балів. Теоретична частина вважається виконаною, якщо набрано не менше 35 балів, тобто потрібно правильно відповісти на 70 тестових питань. У цьому випадку особа автоматично допускається Системою тестування до виконання ситуаційних завдань. В попередній редакції Порядку допуску до професії прохідний бал на першому етапі іспиту складав 40 балів – 80 правильних відповідей.

Подробнее...

Мін’юст не знає, хто розробляв тести для приватних виконавців або хочеш стати приватним виконавцем – пройди випробовування «Попелюшкою»

«...Ще й на світ не благословиться, а вже та бідна пасербиця була на роботі... А тим часом навіть за спільний стіл сісти не сміла. Та й як же їй було з такими панянками попліч сідати, коли ж ходила вона в старих лахах, а спала просто на долівці, під піччю! Цілими днями й доброго слова ні від кого не чула, бомачуха все її вичитувала, а сестри коли й озивались до неї, то лише з глумом і глузуванням. Найбільше ж усічіплялись до неї за те, що вона раз у раз була замазана попелом. Тому й звали її не хресним найменням, а вигадали для неї прізвисько Попелюшка».

Чому цитую уривок з казки «Попелюшка»? А тому що даний уривок включено до переліку тестових питань  для складання кваліфікаційного іспиту осіб, які бажають стати приватними виконавцями. Спробуйте відповісти на питання: порушення якого права людини описується у наведеній частині казки "Попелюшка"? Особисто я дав декілька відповідей: порушено конституційні права на повагу гідності, на свободу і особисту недоторканність; право на використання імені, передбачене Цивільним кодексом України. За якою логікою створювались такі питання для іспиту майбутніх приватних виконавців залишається лише здогадуватись.

Подробнее...

Серед майбутніх приватних виконавців немає колекторів

іспит приватних виконавців

Перед початком травневих свят Міністерство юстиції України нарешті опублікувало графік проведення кваліфікаційного іспиту приватних виконавців, а також списки перших 36 осіб, яких було допущено до його складання.

Слід зазначити, що не дивлячись на побоювання різноманітних експертів, зазначенні особи зовсім не схожі на колекторів, які «вибивають борги».

Так, принаймні 24 кандидати із зазначеного списку мають досвід роботи державним виконавцем, а ще 2 особи працюють у системі Міністерства юстиції України на інших посадах. Більш того, серед бажаючих отримати статус приватного виконавця є чимало осіб, які займають чи займали керівні посади в органах юстиції:

Подробнее...

Денис Матвійчук: "Ніяких рівних можливостей для доступу до професії приватного виконавця не існує."

Нарешті в Україні введено інститут приватних виконавців. 5 жовтня 2016 року вступили в силу два закони – Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень судів і рішень інших органів» та Закон України «Про виконавче провадження». Положення, які регламентують діяльність приватних виконавців вступили в силу з січня 2017 року. У теперешній час відбувається підготовка спеціалістів в даній області, а саме навчання, стажування та складання кваліфікаційних іспитів. 

Стаття 18 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень судів і рішень інших органів» встановлює, що приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років та склав кваліфікаційний іспит.

Стаття 20 цього Закону каже, що особа, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця, до подання заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту зобов’язана пройти навчання і стажування приватного виконавця.

Подробнее...