Наслідки обмеження основної винагороди приватних виконавців

винагорода приватних виконавців

Нещодавно деякими ЗМІ була розповсюджена інформація про одержану державними виконавцями винагороду, яка виплачується із стягнутого з боржника виконавчого збору, що призвело до справжнього інформаційного вибуху як серед юридичної спільноти, так і серед пересічних громадян.

Реагуючи на обурення суспільства, 21 серпня 2017 року на своєму сайті Міністерство юстиції України розмістило повідомлення, у якому, серед іншого, зазначається, що разом із запуском системи приватних виконавців Міністерство юстиції так само розглядає можливість ініціювання перед Урядом встановлення на перехідний етап реформи верхньої межі винагороди виконавцям.

Подробнее...

Суміщення діяльності приватного виконавця та адвоката Pro bono

адвокат

Як відомо, чинне законодавство встановлює спрощену процедуру допуску до професії приватного виконавця для осіб, які здійснювали адвокатську діяльність не менше одного року.
Враховуючи наведене, постає доречне питання, чи можливо суміщення цих двох видів діяльності? Чи необхідно адвокату, який отримав посвідчення приватного виконавця, зупиняти своє право на заняття адвокатською діяльністю?

Подробнее...

Реформі приватних виконавців бути?!

15 травня розпочався перший кваліфікаційний іспит для осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватних виконавців. Можна підвести перші підсумки цього дійства. З двадцяти п’яти осіб, які були допущені до першого іспиту, з’явилися на іспит дев’ятнадцять кандидатів.

Порядком допуску до професії приватного виконавця, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.10.2016 № 3053/5, передбачене автоматизоване анонімне тестування, яке складається з теоретичної частини, ситуаційних завдань та практичного завдання.

Теоретична частина автоматизованого анонімного тестування складається зі ста тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування з майже двох тисяч тестових питань, оприлюднених Міністерством юстиції України. Кожна правильна відповідь оцінюється Системою тестування в 0,5 бала. Максимально можна отримати 50 балів. Теоретична частина вважається виконаною, якщо набрано не менше 35 балів, тобто потрібно правильно відповісти на 70 тестових питань. У цьому випадку особа автоматично допускається Системою тестування до виконання ситуаційних завдань. В попередній редакції Порядку допуску до професії прохідний бал на першому етапі іспиту складав 40 балів – 80 правильних відповідей.

Подробнее...

Мін’юст не знає, хто розробляв тести для приватних виконавців або хочеш стати приватним виконавцем – пройди випробовування «Попелюшкою»

«...Ще й на світ не благословиться, а вже та бідна пасербиця була на роботі... А тим часом навіть за спільний стіл сісти не сміла. Та й як же їй було з такими панянками попліч сідати, коли ж ходила вона в старих лахах, а спала просто на долівці, під піччю! Цілими днями й доброго слова ні від кого не чула, бомачуха все її вичитувала, а сестри коли й озивались до неї, то лише з глумом і глузуванням. Найбільше ж усічіплялись до неї за те, що вона раз у раз була замазана попелом. Тому й звали її не хресним найменням, а вигадали для неї прізвисько Попелюшка».

Чому цитую уривок з казки «Попелюшка»? А тому що даний уривок включено до переліку тестових питань  для складання кваліфікаційного іспиту осіб, які бажають стати приватними виконавцями. Спробуйте відповісти на питання: порушення якого права людини описується у наведеній частині казки "Попелюшка"? Особисто я дав декілька відповідей: порушено конституційні права на повагу гідності, на свободу і особисту недоторканність; право на використання імені, передбачене Цивільним кодексом України. За якою логікою створювались такі питання для іспиту майбутніх приватних виконавців залишається лише здогадуватись.

Подробнее...